Konut Kredisi Faiz İndirimi Sona Erdi, Faizlerde Yükseliş Başladı

10 Mayıs 2018 tarihinde kamu bankaları tarafından başlatılan konut kredisi indirimi kampanyası ne yazık ki sona erdi. Ev sahibi olma hayalleri ile bankalara giden kişiler büyük hayal kırıklığı yaşarken yüzde 1 seviyesinin altına çekilerek yüzde 0,98 olan konut kredisi faiz oranı yine yüzde 1,50 seviyelerine çıktı.

 Konut Kredisi Faiz Oranları Yükseldi

Bankaların yüksek kredi maliyeti oranlarını neden göstererek konut kredisi faiz oranlarını yükselttikleri öğrenilirken yeni kredi faiz oranları ile beraber ev sahibi olma hayalleri kuran vatandaşların bu isteklerini gerçekleştirme ihtimalleri zorlaştı. İndirimli konut kredisi veren bankalar olarak anılan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredisi paketlerinde faiz oranları güncellendi ve yüzde 0,98 oranı ile kredi kullanımı kapatıldı. Yeni oranlar incelendiğinde Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1,25, Halkbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1,27 ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1,51 olarak revize ettiği görüldü.

En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranı Yine Ziraat Bankasında

Bankaların konut kredisi faiz oranları karşılaştırıldığında en uygun konut kredisi veren bankalar sıralamasında Ziraat Bankası yüzde 1,25 konut kredisi faiz oranı ile ilk sırada yer alıyor. Halk Bankası konut kredisi faiz oranı olan yüzde 1,27 oranı ile aynı oranda kredi kullandıran İş Bankası konut kredisi paketi ile ikincilik koltuğunu paylaşıyor. Yapı Kredi konut kredisi faiz oranı olan yüzde 1,34 olarak ilk üçe giren son banka oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz