Konut Kredisi İle Aldığım Evi Satabilir miyim?

Konut kredisi ile ev mi aldınız? Aldığınız evi taksitleri bitmeden satmak mı istiyorsunuz? Aklınızdaki soru Konut Kredisiyle ev aldım Evi Satabilir miyim? mi?

Konut kredisini ödemeye devam ettiğiniz daireyi satmanız mümkündür ancak bahsi geçen daire taksitleri bitinceye dek banka tarafından ipotekli olduğundan bu daireyi yalnızca üzerindeki ipotek ile satabilirsiniz. Taksitler bitinceye kadar banka tarafından ipotekli olan daireniz bankaya karşı olan sorumluluğunuz ve bankaya bankadan aldığınız para karşısında sunduğunuz teminattır. Kredinizin taksitleri tamamen bitinceye kadar bu sorumluluk devam etmektedir.

Taksitleriniz bittiğinde bankaya karşı olan sorumluluğunuz ortadan kalkacaktır. Konut kredisi ile almış olduğunuz evinizi taksitleri bitmeden sattığınızda banka bu durumu öğrenirse; öğrendiği tarihten itibaren bir yıl içinde evi satmış olan müşterisine bir muhtıra göndermesi gerekir. Bankanın bir yıl içinde böyle bir muhtırayı evi satan kişiye yani krediyi alan kişiye göndermemesi durumunda kişi krediyi geri ödeme zorunluluğundan kurtulur. Konut Kredisiyle ev aldım Evi Satabilir miyim? sorusunun cevabı evettir.

Konut Kredisiyle ev aldım Evi Satabilir miyim? diye düşünürken bulduğunuz müşteriye içinde bulunulan durumu anlatmanız ve ipotekli olduğunu belirtmeniz gerekmektedir. Bankanız size sunduğu imkanın karşılığında kendisini garantiye almak için evi ipoteklemiştir ve siz bu evi konut kredinizin taksitleri bitmeden ancak ve ancak üstündeki ipotek ile satabilme yetkisine haizsiniz. Bahsi geçen mevzu ile alakalı kanunları okuyup incelemeniz önem arz etmektedir. Sizlere sunulan bu imkanlardan yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için müşterisi olduğunuz  bankaya gidebilir ve burada sorularınızı yüz yüze sorabilirsiniz. Evinizi ne şartlarda satabileceğinizi sizlerle paylaşmaya çalıştık. Tekrar belirtmekte fayda var: konut kredisi ile aldığınız evi taksitleri bitmeden ancak üzerindeki ipotek ile satabilirsiniz.
 
Bu Konuda Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz