Son dönemde konut kredisi faiz oranları için yapılan indirimler ve markalı konut projelerindeki cazip indirimler ile beraber konut kredisi kullanım oranları her geçen gün artmaya d

Konut Kredisi Kullanarak Ev Sahibi Olanların Sayısı Artıyor
Son dönemde konut kredisi faiz oranları için yapılan indirimler ve markalı konut projelerindeki cazip indirimler ile beraber konut kredisi kullanım oranları her geçen gün artmaya devam ediyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi yapmış olduğu kapsamlı araştırmanın sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın tarafından açıklanan sonuçlara göre 2016 yıl sonu itibari ile derledikleri verileri paylaştı. 
Konut Kredisi Kullanan Kişi Sayısı 2 Milyonu Aştı 
TBB Risk Merkezi Başkanı Aydın tarafından yapılan açıklamada 2016 yılsonu itibari ile konut kredisi kullanarak ev sahibi olan kişi sayısının 2 milyon sınırını aştığı duyuruldu. En fazla konut kredisi kullanan yaş aralığı olarak 31 – 41 yaş aralığı belirlenirken en çok tercih edilen konut kredisi vadesi olarak ise 96 ay vadeli konut kredisi paketi olarak ta anılan 8 yıl vadeli konut kredisi paketleri öne çıkıyor. Konut kredisi başvurularında en fazla kullanılan konut kredisi tutarı olarak ise 100 – 150 bin lira aralığı olduğu belirtiliyor. 
Artık Kredi Kullanmak İsteyenler Çok Daha Cesur
Eskiden konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin daha düşük tutarlı kredi paketleri için başvuruda bulunduklarına dikkat çeken Hüseyin Aydın günümüzde artık daha yüksek tutarlı konut kredisi başvurularının yapıldığını belirterek 150 bin liranın üzerinde konut kredisi kullanan kişi sayısının arttığını açıkladı.  

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.