Konut Kredisinin Faiz Oranları Ne Zaman Düşecek?

 

Konut sektörünün oldukça sıkıntılı olduğu son dönemlerde faiz oranlarında yükselme ev sahibi olmak isteyenlerin alım gücünü azalttığı net bir şekilde görülürken buda emlak sektörünün dengesinin bozulmasına neden oldu. Düşen alım gücü emlak sektöründe büyük sarsıntıya neden olurken işlerin bozulmasından kaynaklı olarak isyanlar gelmeye başladı. Konut kredilerinde faiz oranları şuanda en düşük 1,98 uygulanırken, en fazla ise 3,20 faiz oranları uygulayan bankalar da net bir şekilde görülmektedir. Bu oranlarda konut kredisi almak ise vatandaşların çektikleri kredi üzerine fazlaca miktar eklenmesini sağlamasından dolayı ev alımlarının durma noktasına gelmesine neden oldu. Peki, konut kredisi faiz oranları ne zaman düşecek ve ne zaman sektör eski canlılığını kazanacak herkesin merak ettiği sorular arasında yer aldı.

Konut Kredisi Faizlerinin Düşmesi

 

Oluşan enflasyon her şeyi etkilediği net bir şekilde görülürken, konut sektörünü de durma noktasına getirdiği aşikardır. Bankaların konut kredilerine uyguladıkları faiz oranlarının yükselmesi ise dur durak bilmeyerek artmakta olup, bu durumda hem emlak sektöründe çalışan kişiler hem de konut almak isteyenler isyan noktasına geldi. Bu durum da konut kredisi faiz oranlarının düşmesi konusunu gündeme getirdi. Konut kredilerinde oluşan faizlerin yükselmesine çare arayan emlak sektörü kendi projeleri kapsamında kredi imkanı sunmaya başlamış olup, buna göre de uyguladıkları faiz oranları ise 0,98 oranın da belirlendi. Bu imkan 95 proje için başlatılmış olup, Ekim ayının sonuna kadar devam etmesi beklenmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz