Konut Mağdurlarına Müjde Artık Arsa Sahipleri De Sorumlu Tutulacak 

Binlerce kişinin mağduriyet yaşadığı satışı yapılmasına rağmen teslim edilmeyen konutlarla ilgili Bakırköy Tüketici Mahkemesi örnek bir karara imza attı. 5 yıl önce satışı yapılmasına rağmen hala teslim edilmeyen bir konut ile ilgili olarak Bakırköy Tüketici Mahkemesine açılan dava sonucunda mahkeme heyeti konutu söz verdiği halde teslim etmeyen müteahhidin yanı sıra arsa sahibini de sorumlu olarak kabul etti.

Arsa Sahibi De Suçlu Kabul Edildi. 

Mahkemenin verdiği karar emsal olarak kabul edilmesi açısından büyük önem taşıyor. Söz konusu dava Makrom Yapı’ya karşı açılmıştı. Hatırlanacağı üzere Makrom Yapı yüzlerce aileyi mağdur etmiş, çok sayıda kişiden konut satış vaadi ile ödeme almasına rağmen bu vaatlerinin hiçbirini yerine getirmemişti. Açılan davalar sonucunda şirket sahiplerinin de aralarında yer aldığı bir takım tutuklama 2 yıl önce yapılmış ancak yine de hiçbir sonuç elde edilememişti.

Bakırköy Tüketici Mahkemesi Emsal Bir Karara İmza Attı

Açılan davalardan biride Bakırköy Tüketici Mahkemesi bünyesinde görünüyordu. Uzun süren dava sonuçlandı ve verilen ara karar ile beraber Ahmet Kayıkçı, Mustafa Kayıkçı, Makrom Danışmanlık Hizmetleri ve Ebrar Reklam ve Tanıtım Hizmetleri Şirketine kayıtlı olan tüm varlıklar ihtiyati haciz kararı ile haczedildi. Verilen bu karar hak sahipleri için büyük bir umut ışığı doğururken nihai karar da bu doğrultuda çıkarsa konut mağdurları için yüz güldürecek gelişmeler yaşanacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz