Konut Projelerine Türkçe İsim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, statlarda kullanılan arena isminin değiştirilmesine yönelik verdiği talimatın ardından Emlak Konut GYO yetkilileri de yeni konut projelerinde Türkçe isim kullanma kararı aldı.

Eski Projelerin İsmi Aynı Kalacak

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) yetkilileri tarafından düzenlenen toplantıda, yeni yapılacak olan konut projeleri için Türkçe isim seçilmesi tartışıldı. Yapımı tamamlanmış projeler için geçerli olmasa da yeni projeler için isim seçilirken Türkçe olmasına özen ve hassasiyet gösterilecek. Toplantıda konuyu tartışan yetkililer, Emlak Konut işbirliği ile gerçekleştirilecek olan projelerin isimleri seçilirken Türkçe tercih edilmesi konusunda hemfikir olduklarını belirttiler.

Yabancılar Düşünülüyor 

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı yetkilileri tarafınca düzenlenen toplantıda, yapımı tamamlanmış olan projelerin isimlerini değiştirme konusu da açıldı. Yapımı tamamlanmış olan projelerde isim değiştirmenin hukuki yolları konuşulurken, yabancı vatandaşların yabancı isimler sayesinde, konut projeleri hakkında bilgi aldığı da belirtildi. Özellikle deniz kenarı ya da göl manzaralı projelerde İngilizce isim kullanılarak, yabancı vatandaşla bilgi veriliyor ve böylece proje cazip kılınıyor. Yabancılar açısından konut satışlarına avantaj sağlayan İngilizce isim, yeni projelerde tercih edilmemeye çalışılacak. Öncelik olarak Türkçe isimler seçilmesi konusunda büyük bir özen gösterilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz