EGİAD ( Edirne Genç İş Adamları Derneği) başkanı Hakan İnci, 10 Ocak’ ta yapmış olduğu basın toplantısında kent ve ülke ekonomisine ilişkin açıklamalarda bulundu. İnci, konut almak isteyen vatandaşlara en uygun dönem olduğunu vurguladı. Konut faizlerine istinaden yapılan düzenlemeler ile piyasadaki konut fazlalığı ve sektördeki nakit ihtiyaç söz konusuydu. Hakan İnci, bu ihtiyaçlardan dolayı konut fiyatları ucuzlayacak, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara en uygun dönem içinde olunduğunu, fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Ev Satın Almak İçin Uygun Dönem

 

EGİAD başkanı Hakan İnci,”bu dönem konut almak isteyen vatandaşlar için en uygun dönem olduğu düşüncesindeyim. İnsanlar parasını vadeli mevduat hesabına yatırım yaparak yıllık %20 oranla kar elde etmeyi planlıyor. Bir sene sonra bu fiyatlara ev alırım diye düşünüyor ise yanılıyor. Bugün piyasada 300 bin lira olan ev bir sene sonra yine 300 bin lira olmayacaktır. Banka sana %20 faiz verecek fakat senin almak istediğin ev bir yıl sonra 350 bin lira olacak. Bu durumda kar elde edilemez” açıklamasında bulundu.

Komşu Ülkelerde Tanıtım Çalışmaları

 

Hakan İnci, bu dönem müteahhitlerin en ucuz satış yaptığı dönem olduğu için vatandaşlara çağrıda bulundu. Edirne iline gelen Yunan ve Bulgar turistleri, kent ekonomisine katkıda bulunduklarını dile getirdi. Daha fazla turistin ülkemize gelmesi için, komşu ülkelerde tanıtım amaçlı olarak çalışma yapılmasının önemli olduğunu söyledi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz