Konut Satın Alırken Duygularınızla Hareket Etmeyin

Konut sahibi olmak isteyenler, karar verme aşamalarında işin içine duygularını da katarak bazen yanlış kararlar verebiliyor. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta şudur ki; duygular ve finansal hedefler birbirinden ayrı tutulmalıdır.

Karar Verirken Dikkat Edilmeli

Konut satın alma süreci içindeyken kişi, ihtiyaçlarını, isteklerini, elde edeceği kazancı ve konutu satın aldıktan sonraki süreci de detaylı bir şekilde düşünmeli, ele almalıdır. Korku, gurur, endişe ve umut gibi duygular, karar verme aşamasında kişinin aklını oldukça karıştırabilir, ileriki süreç içerisinde kişiyi çok mutsuz ve pişman edebilir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken nokta, duyguların ve finansal hedeflerin birbirinden ayrılması gerektiğidir.

Duygular Kişiyi Yönlendirmemeli

Konut satın alma sürecinde devreye giren duygular yüzünden kişinin uzun vadede pişman olabileceği kararlar vermesi çok olağan bir durum. Yüksek faiz artışlarından korkulması nedeni ile faizli kredi imkanından faydalanamamak, aslında konut sahibi olacak birikime sahip olunmasına rağmen mantığın da önüne geçen duygular nedeni ile bir türlü konut satın alamayıp, kiracı olarak yaşamaya devam edenlerin sayısı oldukça fazla. Çevrede birçok örneğine rastlanabilecek olan durumda, konut sahibi olmak isteyen kişiler kendine ders çıkarmalı ve duygusal reaksiyonlar nedeni ile elde edilecek birçok kazancın yolu kapatılmamalıdır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz