Konut Satın Alırken Sorulması Gereken Sorular

Konut sahibi olmak isteyenlerin, konut satın alma süreci içerisinde kendilerine sormaları gereken birçok soru, düşünülmesi gereken birçok detay bulunuyor. Örnek vermek gerekir ise evin büyüklüğü, hane halkının ihtiyaçlarının karşılanıp karşılanmayacağı ve yeni evin sağlayacak olduğu sosyal imkanlar başlıca önemli noktalar arasında yer alıyor.

Konutun Büyüklüğü ve Oda Sayısı

Konut satın alırken hane halkı sayısı, doğacak olan çocuk olup olmadığı ya da birlikte yaşanacak olan ebeveynin bulunup bulunmadığı oldukça önemlidir. Satın alınacak olan evde yaşayacak kişi sayısı doğrudan oda sayısını, banyo ve tuvalet sayısını, odaların büyüklüğünü, evin bahçeli olup olmaması gerektiği, çocuklar için uygun bir oyun alanının bulunup bulunmadığı gibi birçok önemli noktayı belirleyen unsurlar arasında yer alıyor.

Konutun Konumu

Konut satın alırken şüphesiz ki en önemli husus konumdur. Konutun sağladığı sosyal imkanlar, ulaşım olanakları ve okul, hastane, postane, iş yeri, sinema gibi yerlere olan uzaklığı her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Şehir merkezi ve çevresi sağladığı olanaklar doğrultusunda daha pahalı konutlar barındırıyor olsa da sağladığı imkanlar sayesinde daha avantajlı oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz