Konut Satın Almadan Önce Beton Kalitesini Sorgulayın 

Türkiye’nin her gün yeni bir yerinde meydana gelen depremler insanlara deprem riskini hatırlatmaya devam ederken açıklanan son veriler konut satışlarının artarak sürdürdüğünü ortaya koyuyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan son verileri değerlendiren Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanı M. Şefik Tüzün konut satın almak isteyen kişilere çeşitli uyarılarda bulundu.

Türkiye’nin Deprem Kuşağında Olduğunu Unutmayın!

Tüzün yeni konut alımında bulunmak isteyen kişileri Türkiye’nin depremden dünyada en çok etkilenen ve etkilenme riski bulunan ülkeler sıralamasında üst basamaklarda yer aldığını hatırlatarak “Türkiye geçmişte ne yazık ki çok sayıda büyük deprem yaşadı ve bu depremlerde kalitesiz yapılar nedeniyle büyük kayıplar yaşadık. Bu nedenle konut satın almak isteyen kişiler artık konutların lüks özellikleri yerine mutlaka beton kalitesine öncelik vermeli” dedi.

Konut Satışları % 3,7 Oranında Arttı 

TÜİK tarafından açıklanan konut satış verilerine göre ise Türkiye’de ki konut satış rakamları 2017  yılının ilk yarısında 2016 yılının aynı dönemine göre yüzde 3,7 oranında artış göstererek 654 bine yükseldi. Yaşanan yükseliş ile beraber 2017 yılının Ocak – Haziran dönemleri içerisinde satılan toplam konut sayısı 654 bin olurken ne yazık ki İstanbul’da ki konut satış rakamları ise yüzde 2,5 seviyesinde düşüş gösterdi. Bu dönemde İstanbul’da satılan konut sayısı ise 114 bin olarak açıklandı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz