Konut Satışında “Önce Dene Sonra Al” Dönemi Başlıyor

Oluşan konut stokunu eritmek için sektör farklı çareler aramaya devam ederken üretilen son projelerden biride “önce dene sonra al konut modeli” projesi olarak öne çıkıyor. İndirim kampanyaları, faizsiz konut kredisi desteği ve uzun vadeli konut satışlarının hareketlendirdiği emlak sektöründe yeni hamle olarak satın alınacak olan konutun 1 yıllık kiralama sürecinden sonra alınması opsiyonu hizmete alınacak.

Tüketiciler Önce Konutu Test Edecek

Konut satın almak isteyen kişilerin en çok zorlandıkları aşamalardan biride karar verme aşamasıdır. Karar verdikten sonra pişman olmaktan korkan kişiler çekimser kaldıkları için bir türlü alıma karar veremez. İşte getirilen yeni sistem ile beraber tüketiciler öncelikle satın almak istedikleri konutu kiralayacaklar ve bir yıllık sürenin dolmasının ardından kiraladıkları konutu beğenirlerse satın alacaklar.

Kira Bedeli Satış Bedelinden Düşülecek

Konutu 1 yıllık süre için deneme amaçlı kiralayan kişiler 1 yıllık sürenin dolmasının ardından konutu satın alma ya da konuttan vazgeçme haklarını kullanabilecek. Konutu satın almaktan vazgeçen kişiler ekstra hiçbir bedel ödemeden evi boşaltabilecek. Yani sadece 1 sene boyunca ödemiş oldukları kira bedeli ceplerinden çıkacak. Konutu satın almak isteyen kişiler ise konutun satış bedelini ödeyecek ve bu ödemeyi yaparken 1 yıldır ödemiş oldukları kira bedeli toplam konut satış rakamından düşülecek. Yani önce dene sonra satın al sürecinde taraflar kesinlikle mağdur olmayacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz