Hayat Sigortasında Gelişme

Hayat sigortası, sigorta şirketinin belli bir prim karşılığında sigortalının sözleşmede belirtilen süre içinde ve sözleşmede belirtilen hallerde yaşam kaybı veya sözleşmede belirtilen süreden daha uzun hayatta kalması halinde size veya belirlediğiniz kişilere sigorta bedelini ödediği sigorta türüne deniyor. Hayat sigortaları başınıza beklenmedik bir olay gelmesi durumunda, sizi ve sevdiklerinizi güvenceye almasının yanı sıra tasarruf yapmanıza da olanak sağlıyor.

Tasarruf yapmak isteyen ve/veya hayatta karşılaşılabilecek çeşitli risklere karşı teminat sahibi olmak isteyen herkes hayat sigortasından yararlanabiliyor. Teminat türüne göre, bazı ürünlerde sağlıklı olma koşulu da aranabiliyor.

Konut Satışlarıyla Birlikte Hayat Sigortasıda Artış Gösterdi

Hayatı üzerine sigorta sözleşmesi yapılan ve sigorta sözleşmesine konu olan kişiye “sigortalı”, prim ödemek suretiyle sigortalının menfaatini sigorta şirketi nezdinde sigortalayan kişiye de “sigorta ettiren” deniyor. Sigortalı ile sigorta ettiren aynı kişi olabileceği gibi, hayatta kalma şartıyla yapılan sigortalarda lehtar da aynı kişi olabiliyor.

Hayat sigortalarının yükselişte olması ve esas prim artışlarının kredili konut satışlarından geldiğini belirten Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Uğur Erkan’ın açıklamaları, “Yılın ilk çeyreğinde konut satışlarında önemli artışlar var. Bu satışlarla ilgili alınan krediler hayat sigortalarını da hareketlendirdi. Aldığımız bilgilere göre esas prim artışı buradan. KGF kredileri de bunu destekledi. KGF’nin krediler için uyguladığı kefalet oranı yüzde 85. Bu nedenle kalan yüzde 15’lik bölüm için bankaların hayat sigortası yaptırdığı görülüyor.” şeklinde oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz