Sektörde Ramazan Bereketi

Konut satışlarının hareketli olmadığı dönemlerde gayrimenkul firmaları, sektörü canlandırmak adına birtakım kampanyalar ile uygun ödeme imkanı sunuyor. Ramazan ayı içerisinde de özel kampanyalar ile konut sahibi olmak isteyenler için cazip imkanlar sunuluyor.

En Düşük Faiz Oranı ve Vade Düzenlemeleri Tercih Ediliyor

Konut satışlarının yükselmesi adına yapılan, Şubat ve Mart ayları içerisinde düzenlenen 240 ay vadeli konut kampanyası sona ermiş olsa da konut sahibi olmak isteyenleri cezbedecek fırsatlar son hızla devam ediyor. Bazı firmalar 240 ay vade uygulamasına devam ediyor, bazı firmalar 60 ayda sıfır faiz ve 120 ayda yüzde 0,45 oranında faiz oranı imkanlarını sunuyor. Konut sahibi olmak isteyenlerin tercihleri en düşük faiz oranı ve vade düzenlemelerinden yana oluyor.

İpotekli Satışlarda Artış

Gayrimenkul firmalarının sürdürdüğü fırsatlar ve kampanyalar sektörü hareketlenmeye devam ediyor. Kampanyalar kapsamında yapılan vade seçenekleri, konut sahibi olmak isteyenlerin, bankaların sunduğu konut kredisi imkanlarından faydalanmasında da önemli bir rol oynuyor. 2017 yılının Nisan ayındaki konut satışlarının istatistiklerine göre, ülke genelindeki ipotekli konut satışları, bir önceki yılın aynı ayına kıyas ile yüzde 29,6 oranında bir artış gösterdi ve ipotekli konut satışları 43 bin 334’e ulaştı. Toplam konut satışları içerisinde ipotekli konut satışların payı yüzde 37,9 oldu.

Sektörün Önü Açılıyor

2016 yılının sonundan bu yana, sektöre yönelik yapılan önemli adımlar ve yenilikler ile 2017 yılında 1 milyon dolar değerinde mülk sahibi olan yabancılara vatandaşlık verilmesi, KDV indirimleri ve muafiyetleri, vergi ve harç indirimleri ve konut iade sürecindeki değişiklikler sektörün önünü açıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz