Konut Sektöründe Yurtdışına Kurumsal Açılım Dönemi

 

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, “Yurt dışında temsilcilik açma gibi bir düşüncemiz var. 2012 yılından sonra yabancıya satışın önü açıldı. Emlak Konut ve derneklerle de birlikte hareket edebiliriz” dedi.

Yurtdışına temsilcilik açmak gibi bir niyetimiz var diyen Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği ( GYODER ) Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, 2012 yılından sonra yabancı satışının önünün açıldığına değinerek Emlak konut ve dernekleri ile birlikte hareket edebilirsek eğer işin maliyet ve sunumu kolaylaşır dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının öncülük etmesi ile birlikte 21 üyenin toplamda 77 projesinde bulunduklarını dile getiren Yetgin, yapılan kampanyalardan bir hayli mutlu olduğunu dile getirdi.

Ev almayı planlayan kişilerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yaptığı kampanyalardan iyi bir şekilde yararlanması gerektiğini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti. “Türkiye için Kazanç Vakti’ kampanyasının hem vatandaş hem sektör açısından önemli avantajlar içeriyor. Sektörde ciddi bir hareketlilik, ekonomide pozitif bir hava yaratıyor. Gayrimenkul sektörü temsilcileri olarak, son dönemde yaşanan maliyet artışları ve ekonomik dalgalanmaların etkilerine rağmen, ülkemize olan sorumluluk bilinci ile daha çok çalışarak ve üreterek ekonomimize sağladığımız katma değeri artıracağız”

Döviz kurunun artış göstermesinden sonra son zamanlarda yapılan en güzel kampanyalardan birisi olduğuna değinen Yetgin, firmaların fiyatları sabit tutmasının iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerekir diyerek yeni projelerde kampanyalardan yararlanmanın pek mümkün olmadığını bildirdi.

Yetgin, Açıklamalarına Şu Şekilde Devam Etti

 

“Türk halkının gayrimenkul sahibi olmak gibi bir alışkanlığı var. Bu eğilimi, tasarruf, sosyal güvenlik sistemi bağlamında da değerlendirdiğimizde bir yandan da mecburiyet var. Bugün gayrimenkul sektöründe, orta ve orta alt gruba ait konut ihtiyacı oldukça yoğun olarak sürüyor. İşte bu tarihi kampanya, çok geniş bir kesime çok cazip koşullarda ev alma imkânı sağladı. Özellikle bekle-gör durumundaki konut alıcılarını harekete geçirdi.”

Yurt dışında temsilcilik açma gibi bir düşünceleri olduğunu aktaran Yetgin, “2012 yılından sonra yabancıya satışın önü açıldı. Emlak Konut ve derneklerle de birlikte hareket edebiliriz. İşin maliyeti ve sunumu açısından memnuniyetle oluruz.”

Yoğunluk Hat Safada

Yetgin, konut almak isteyenlere sunulan çeşitli kampanyalara büyük ilgi olduğunu dile getirerek hem konut indiriminin söz konusu olduğunu, hem de peşin ödemelerde indirim avantajının olduğuna değindi. 120 Ay vade ile düşük faiz oranlarının iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz