Konut Sigortası ve Hayat Sigortası Nasıl İptal Edilir?

 

Kredi herkesin ihtiyacı olan ve gerekli gördükleri durumda bankalar aracılığı ile belli faizler ödeyerek aldıkları ödenek olup, bankalar bazı zamanlarda gerek konut kredisinde gerekse tüketici kredilerinde sizlere konut sigortası ve hayat sigortası yapmaktadır. Bu durum ise sizin fazla ödeme yapmanızı gerektirmekte olup, kesinlikle yasal bir durum değildir. Sizin onayınız olmadan bankaların sizlere sigorta yapma durumu yoktur. Fakat sizlere kredi çekerken imzalattıkları belgeler de konut sigortası ve hayat sigortası ile ilgili ayrıntılar yer almakta olup, bu durum ise sizin gözden kaçırdığınız noktadır. Eğer ki böyle bir durum ile karşılaşmışsanız hemen konut sigortası ve hayat sigortası iptali konusunda şikayette bulunabilirsiniz.

Bankaların Yaptıkları Sigortalar Nasıl İptal Edilir?

 

Bankalar, kredi esnasında sizlere hayat sigortası ve konut sigortası yaptığını fark ettiğiniz anda eğer ki ödemenizi yapmış olsanız bile iptal etme zorunlulukları vardır. Eğer ki banka ile görüşmeniz durumunda iptal gerçekleşmediğini düşünüyorsanız o zaman hemen gerekli yerlere dilekçe ile şikayetinizi belirtebilir ve iade alabilirsiniz. Bunun için Tüketici Hakları Hakem Heyetine gerekli olan belgeler ve dilekçe ile başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. daha sonra yatırdığınız bankaların yaptıkları sigorta ücretleri size yani hesabınıza iade olacaktır. Bu süre tabi ki zaman alsa da iptal konusu gerçekte vardır ve sizin rızanız olmadan kimse size sigorta yapamaz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz