Konut sigortası, zorunlu bir sigorta olmayıp, hem mülk sahipleri hem de kiracılar tarafından yaptırılabiliyor. Konut sigortası ile konut ya da içindeki eşyaların bir afet ya da bek

Konut Sigortasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Konut sigortası, zorunlu bir sigorta olmayıp, hem mülk sahipleri hem de kiracılar tarafından yaptırılabiliyor. Konut sigortası ile konut ya da içindeki eşyaların bir afet ya da beklenmedik olumsuz bir duruma karşı korunması için yapılıyor.
Konut Sigortası
Konut sigortası yaptırılarak hem konut, hem de aile koruma altına alınabiliyor. Konut sigortası, konutun yıkılmalardan, hırsızlıktan, terörden ve kazalardan korunmasını amaçlıyor olup, zorunluluk barındırmasa da önlem alınması adına tercih edilen bir sigorta türü olarak karşımıza çıkıyor. Konut sigortası yaptırırken uzman bir aracı ile görüşmenin faydası büyük oluyor. Teminatlar, konuttan konuta farklılık gösteriyor olup, sigorta bedeli de konutun bulunduğu bölgeye, taşıdığı risklere, teminat türüne ve sigorta şirketine göre değişebiliyor.
Konut Sigortasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Konut sigortasının teminatlar arasında deprem de bulunuyor. Zorunlu deprem sigortası ile karıştırılan konut sigortasının, zorunlu deprem sigortasından farkı olarak deprem sonrasında evde ve eşyalarda oluşan hasarların teminat kapsamında olması yer alıyor.
Konut sigortası yaptıranların ilk tercihleri arasında yer alan hırsızlık teminatı ile evde bir hırsızlık yaşanması durumunda özel eşyalardaki kayıplar karşılanıyor. Ziynet gibi değerli özel eşyalar, konut sigortasında özel bir poliçe hazırlanarak uygulamaya dahil ediliyor.
Konut sigortası kapsamındaki teminatlar arasında terör de bulunuyor. Evin yürüyüş ya da grev yapılan genel alanlara yakın olması takdirinde konumu nedeni ile poliçe seçeneklerinin yelpazesi de genişliyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.