Konut Stoğuna Havuz Çözümü Geliyor!

Yerel seçimler öncesi gelen ekonomik sorunlara müdahale için enflasyon ile mücadele amacı ile KDV ve ÖTV indirimi yapılmış olup, bu indirim sayesinde alım ve satım gücünü eşitlemek amacı ile devlet girişimde bulunmuştur. Bu durum tabi ki dayanıklı tüketim mallarını kapsarken, aynı zaman da güzel bir indim konusunu ön plana çıkarmıştır. Vergi indirimlerinin ardından devlet, sıradaki çalışmaları ise konut stoğu konusuna çevirmiş olup, özellikle son zamanlarda oluşan inşaat sektöründe ki gerileme birçok kişiyi zor durumda bırakmış ve gelen çağrılara devlet adeta yanıt vermek için açıklamalarda bulunmuştur.

Konut Stoğuna Çözüm!

İnşaat sektörü ekonomik krizden yani enflasyondan etkilenen alanlar içerisinde yer alırken, birçok kurum batma noktasına gelmiştir. Bu durum devletin el atmasını gerektirmekte olup, yapılan çalışmalar ise aslında bir nevi düzenleme sağlamaya çalışsa da çok fazla el verişli olmamıştır. Kredi oranlarının yükselmesi evlerin birikmesini sağlamış olup, inşaat malzemelerine gelen zamlar ise zararına satışları gündeme getirmiştir. Tabi ki alım gücünün de düşmesi buna ek olurken, konut stoğu gözler önüne gelmiştir. Devletten konut stoğuna çözüm olarak muhteşem bir fikir gelmiş olup, bu duruma müdahale ile ise bir paket yayınlanması beklenmektedir.

Ev stoklarının tüketilmesi için gelen pakette varlık havuzu oluşturulması beklenmekte olup, stokların fon üzerinden menkulleştirilmesi planlanmaktadır. Bu durum konut sektöründe epeyce canlılık vereceği düşünülürken bu ay uygulamaya geçmesi planlanmaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz