Konut Tipleri Nelerdir?

Konut satın almaya karar veren kişilerin alımdan önce kendilerini bu alanda geliştirerek bilgi birikimlerini arttırmaları gerekir. Özellikle de konut tipleri hakkında bilgi edinilmesi çok önemlidir. Peki, konut tipleri nelerdir?

Dubleks Konutlar

İki katlı evler için kullanılan tabir olan dubleks konutlar apartman katlarında, bahçeli evlerde ve villalarda uygulanabiliyor. Genelde yapılan dubleks konutlar incelendiğinde giriş katta mutfak ve oturma odası, üst katta misafir odası ile yatak odaları ve teras yer almaktadır.

Müstakil Villa

Parsel üzerinde gerçekleştirilen dört tarafı açık olan yapılara müstakil villa adı verilmektedir.

İkiz Villa

Aynı parsel üzerinde yer alan bitişik nizam villalara ikiz villa adı verilmektedir. Birbirlerine yapışık oldukları için 3 tarafları açıktır ve kapalı olan tek taraftan her iki villa birbirine yapışıktır.

Tripleks Konutlar

Bahçesi bulunan, villa tarzında inşa edilen müstakil evlere tripleks konutlar adı verilmektedir. Evlerin bu kategoriye girmesi için 3 katlı olarak inşa edilmesi gerekir. Her bir daireyi birbirine bağlayan merdivenler yer alır. 3 katlı olarak inşa edildiği için birden çok tuvalet, banyo, yatak odası ve mutfak bulunur.

Prefabrik Konutlar

İstenilen alana kolaylıkla kurulan, ölçüleri değiştirilebilen, yapımı kolay olan ve büyük inşaat işleri gerektirmeyen, gerçek konutlara oranla fiyatları çok daha makul olan konutlardır. Küçük moteller, bağ evi, hobi bahçesi ya da yazlıklar için oldukça sık kullanılmakta olup şehirlerde ise kullanımı daha sınırlıdır.

Mobil Ev

İstendiği yere taşınabilen evlere mobil ev denilmekte olup son yıllarda kullanımı artmaya devam etmektedir. Tekerlekleri bulunan ev istenildiği anda hareket ettirilerek taşınmakta ve çatısında olan enerji panelleri ile elektrik ihtiyaçlarını karşılar.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz