Konut Üretiminde C Sınıfına Hitap Eden Projelere Ağırlık Verilmeli 

Türkiye’de konut sektörü her geçen gün biraz daha büyümeye devam ederken sektöre yeni oyuncular dâhil olmaya devam ediyor. Bunlardan biride Prime Property Gayrimenkul Danışmanlığı olarak öne çıkıyor. Türkiye’de gerçekleştirilen konut projelerinin satış ve pazarlama süreçlerinde destek hizmeti veren şirket şimdiye kadar sayıları bini aşkın konutun satışında rol almış durumda. Markalı konut projeleri hakkında hizmet veren şirket 24 farklı konut projesinde satış görevi üstlenmiş.

Gayrimenkul Sektöründe Kadın Satış Uzmanlarına Ağırlık Verilmeli 

Gayrimenkul sektörünün önemli temsilcilerinden biri olan Prime Property Gayrimenkul Danışmanlığı ortakları arasında yer alan Melike Oğuz Demir sektör hakkında bilgiler verdi. Sektörde yaşanan en büyük olumsuzluğun kadın emlak satış danışmanı sayısındaki azlık olduğunu belirten Demir “kadınların bu tip görevlerde çok daha başarılı olacaklarına eminim. Üst düzey yönetim kadrolarında kadınlara daha fazla görev verilir ve bu kadınların başarıları ödüllendirilerek teşvik edilirse bu konu hakkında önemli bir adım atılmış olur” dedi.

Satış Problemi Giderek Artıyor

Sektörün içinde bulunduğu durum hakkında da yorumlarda bulunan Melike Oğuz Demir artan yoğun rekabet nedeni ile artık çok daha etkin pazarlama kaynakları bulunmasına rağmen şirketlerin satış problemlerinin arttığını vurguladı. Konut stoku oranlarının büyük bir hızla yükselmesinin emlak sektöründe yaşanan sıkıntıların en büyük göstergesi olduğunu belirten Melike Oğuz Demir üretici firmaların belirledikleri çıkış fiyatlarına çok dikkat etmeleri gerektiğini dile getirdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz