Konut ve Çeyiz Hesabı İçin 38 Bin Kişi Barajı Aşıldı

Evlenmek isteyen ya da konut sahibi olmayı amaçlayan kişilerin tasarruf yapmalarını teşvik etmek amacı ile başlatılan konut hesabı ve çeyiz hesabı açtıran kişilerin sayıları 38 bin sınırını aşarak 38 bin 356 kişi sayısına ulaştı. Bu hesaplarda biriken paraların miktarı ise 30 Eylül 2017 itibari ile 115 milyon 382 bin lira olarak gerçekleşti.

Çeyiz Hesabı Açan Kişilerin Sayıları Artıyor 

Özellikle de gençlerin çeyiz hesabına olan ilgisinin her geçen gün arttığı görülürken ilk kez 18 Nisan 2016 tarihinde hayata geçirilen “Çeyiz Hesabı ve Devlet Katkısına Dair Yönetmelik” yürürlüğe girdiğinden Eylül ayı sonuna kadar 26 bin 305 kişi hesap açtırdı.

Açılan hesaplarda biriken para miktarı 43 milyon lira sınırını aşarak 43 milyon 882 bin liraya yükseldi. Açılan bu hesaptan devlet katkısı almak isteyen kişilerin daha önce hiç konut sahibi olmayan kişilerin ilk ve tek konutlarının alımlarını gerçekleştirmeleri şartı aranıyor.

Konut Hesabında 71 Milyon Lira Birikti

Ağustos 2016 yılında çıkarılan “Çeyiz Hesabı ve Devlet Katkısına Dair Yönetmelik” ile beraber başlayan konut hesabı birikimleri ise Eylül ayı itibari ile 71 milyon 499 bin lira sınırı aşıldı. 12 bin 51 kişi hesap açtırarak konut almak için tasarrufta bulundu. Açılan hesap sayısı ve biriken para tutarı dikkate alındığında devletin yürüttüğü kampanyada başarılı olduğu görülüyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz