Türkiye’nin en büyük şehirleri arasında yer alan Bursa, sahip olduğu yapı gereği oldukça önemli görevler üstleniyor. Üretim ve hizmet sektörlerinin bir hayli gelişmiş olduğu şehirde kalabalık bir nüfus yapısından söz etmek mümkün. Son yıllarda artan göç, şehrin çok daha geniş ölçekte değerlendirilmesini sağlıyor. Bu açıdan bakıldığında özellikle belli başlı Bursa ilçeleri, konut yatırımında adeta yıldız olmaya başladı.

 

En Çok Konut Satılan 3. Şehir

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Konut Satışları İstatistikleri Eylül 2018 raporuna göre Bursa, yabancılara en çok konut satışının gerçekleştiği 3. şehir konumunda yer alıyor. Eylül ayında kaydedilen söz konusu sonuç, bununla birlikte önemli noktaların gün yüzüne çıkmasını sağladı.

Nilüfer, Osmangazi, İnegöl, Gemlik ve Yıldırım ilçeleri, Bursa’nın en çok kazandıran merkezleri arasında yer alıyor. Ortalama konut geri dönüş süresi 16 yıl ile 19 yıl olmak üzere değişkenlik gösteriyor. Fiyat bazında değerlendirildiğinde ise genellikle 100 metre kare konut fiyatının 1500 TL ve üstü olduğu görülüyor. Nilüfer, ortalama 100 metre kare konut fiyatı 2.000 TL ve üstü bir ilçe olmayı başararak zirvede yer alıyor. Özellikle ileriye dönük kazanç ve yatırım amaçlı satın alımlar gerçekleştirildiğini tahmin etmek mümkün. Bunun yanında yabancılar tarafından yapılan yatırımın sayısı ve değeri epey fazla. İşlemlerin bu yönünün önem teşkil ettiği rahatlıkla söylenebilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz