Türkiye’de güvenilir bir yatırım aracı arayan pek çok kişinin tercih ettiği emlak yatırımı uzun bir süreden sonra ne yazık ki diğer yatırım enstrümanlarının gerisine düştü. Elde

Konut Yatırımı Diğer Yatırım Enstrümanlarının Gerisinde Kaldı 
Türkiye’de güvenilir bir yatırım aracı arayan pek çok kişinin tercih ettiği emlak yatırımı uzun bir süreden sonra ne yazık ki diğer yatırım enstrümanlarının gerisine düştü. Elde edilen son verilere göre sadece yatırım amacı taşıyan kişilerin emlak yatırımını tercih etme ihtimallerinin son derece düştüğünü gösterdi. 
Yatırımın Geri Dönüş Süresi Uzuyor
Konut yatırımında amortisman süresi olarak ta bilinen yatırımın kira bedeli olarak geri dönüş süresinin büyük bir hızla yükselmesi ne yazık ki konut yatırımını baltalayan en önemli nedenlerden biri olarak öne çıktı. Yine son dönemde konut artış süresi de gerilemeye başlamış ve açıklanan her yeni veride bu yavaşlama hızının daha da bariz şekilde ortaya çıktığı görülmüştü. Konut fiyatlarında yaşanan düşüşe rağmen diğer yatırım enstrümanlarında artışın hızlanması da konut yatırımının cazibesini yitirmesine neden oldu.
 
GYODER Raporu Gerçekleri Ortaya Koydu 
Konut yatırımı getirisinin mevduat faizi getirisinin gerisinde kaldığının açıklanmasının ardından gelen GYODER raporu 2. çeyrek verilerinde de ne yazık ki bu düşüş doğrulanmış oldu. GYODER raporu verilerinde de yatırım enstrümanlarının karşılaştırılması sonucunda konut yatırımı diğer yatırım araçlarının gerisinde kaldı. Elde edilen verilere göre konut sektörü umutlarını korumaya devam ederken özellikle de 2017 yılsonu için belirlenen satış rekoru hedefi ise kırılacak gibi görünüyor. Ancak 2018 yılında konut sektöründeki satış ivmesinin korunması adına yeni teşviklerin devreye sokulması gerekecek gibi görünüyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.