Konut Yatırımı İçin Artık Yeni Kriter “Öğrenciler”

Konut yatırımı için gayrimenkul satın alan kişiler artık üniversite öğrencilerinin daha yoğun olduğu bölgeleri tercih ediyor. Yatırımcıların yeniden şekillenen tercihleri hakkında açıklamalarda bulunan KSK Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kalaycıgil yatırımcının bu bölgelerdeki evlerin çok daha rahat kiraya verilme kapasitesi bulunduğu için tercih ettiğini vurguladı.

Üniversite Kampüslerinin Çevreleri Tercih Ediliyor 

Kiraya vermek üzere konut yatırımında bulunan kişiler daha kolay kiracı bulmak adına artık üniversite kampüslerinin yakınlarında bulunan taşınmazları ya da öğrencilerin grup halinde bulunduğu bölgeleri tercih ediyor. Bunun en önemli nedeni ise öğrencilerin kampüse ve eğitim merkezlerine olan yakınlığına bağlı olarak tercihte bulunmaları. Yine her yıl üniversiteye giriş yapan öğrencilerin sayı olarak artmaları da barınma ihtiyacının artması anlamına geliyor.

Markalı Projeler Avantajlı Fiyatlar Sunuyor

Artan talebe karşı duyarsız kalamayan markalı konut projeleri talebin yoğun olduğu bölgelerde bu tip özel konut projeleri üretmeye başlamış durumda. Pek çok üniversitenin yerleşkesinin ve kampüsünün bulunduğu Maltepe bu konuda büyük bir fırsat sunuyor. Yaklaşık 100 bin öğrenciye ev sahipliği yapan ilçede konut sayısı değerlendirildiğinde açık olduğu net bir şekilde görülüyor. Yani bu bölgede yatırım amaçlı alınan konutların çok hızlı bir şekilde kiraya verilmesi kesin olarak kabul ediliyor. Ancak yine de sorunsuz bir yatırım için mutlaka doğru konut seçimi ve yatırımın geri dönüşü için diğer kriterlerin dikkate alınması gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz