Konut Yatırımında Prim Yapacak Yatırım Nasıl Bulunur?

Güvenilir bir şekilde yatırım yapmak isteyen kişilerin büyük bir bölümü konut yatırımını tercih etmektedir. Ülkemizde konut yatırımı yapan kişilerin sayıları oldukça fazla olup kârlı bir konut yatırımı yapmak için belirli noktalara dikkat edilmesi çok önemlidir. Peki, konut yatırımında prim yapacak olan ev nasıl bulunur?

Kira Çarpanına Dikkate Alın

Konut yatırımı yaparken dikkate almanız gereken en önemli veri kira çarpanı olarak öne çıkmaktadır. Kira çarpanının düşük olduğu konutlar bu konutun ileride çok yüksek prim yapacağını gösterirken, kira çarpanı yüksek olan konutlarda ise ne yazık ki konutun düşük prim göstereceği anlamına gelmektedir. Bu nedenle konut yatırımı yaparken mutlaka kira çarpanı hakkında bilgi edinilmelidir.

Doğru Proje ve Siteyi Bulun

Günümüzde çok sayıda konut projesi üretilirken artık site tarzı yapılar daha fazla tercih edilmektedir. Konut yatırımından elde edeceğiniz kâr büyük oranda doğru konut projesinin seçilmesine bağlıdır. Özellikle de topraktan satış yapılan konut projeleri yüksek oranda getiri sağlayacak kârlı projelerdir.

Nitelikli Konutları Tercih Edin

Konut yatırımında size artı sağlayacak en büyük avantajlardan biride nitelikli konutlar arasında seçimde bulunmaktır. İyi bir konutun değeri her zaman daha fazladır. Yakın çevresinde kentsel dönüşüm projeleri başlayan konutlar değerlenme potansiyeli yüksek olan konutlardır. Ancak kentsel dönüşümü tamamlanan bölgelerde yer alan konutlar zaten yapacakları primi yapmış oldukları için daha fazla değer kazanamazlar.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz