Konut Yatırımında Yüksek Getiri Veren Şehirler

 

Ev sahibi olmanın dışında yatırım amacı ile de önemli derecede konut satın alan kişiler bulunmaktadır. Konut yatırımı öncelikle uygun fiyatla satın alınan evlerin zaman içerisinde değerlenmesi ile birlikte yatırım önemli bir aşamaya gelmektedir. Örnek olarak verecek olursak eğer 100 bin liraya satın aldığınız ev, 2 yıl sonra 200 bin liraya katlamış ise bu evin değerlendiği ve yatırımın yüksek getiri verdiği söz konusu olur. Bu da akıllıca bir yatırım getirdiği anlamına gelmektedir. Tabi ki evi satın aldığınız il, konumu yatırım için önemli unsurlar arasında yer alırken, konut yatırımında yüksek getiri veren şehirler yapılan analizler sonucunda açıklanmıştır.

Konut Yatırımında Toplam Getiri Endeksi Yüksek Olan Şehirler

 

Konut yatırımında toplan getiri endeksi yüksek olan şehirler araştırılmış olup, buna göre ise sıralamaya göre en çok değerlenen ve yatırım amacı ile en çok değer katan şehirler açıklandı. Konut yatırımında en çok değerlenen şehirler ise sırası ile

  • Balıkesir
  • İzmir
  • Aydın
  • Tekirdağ
  • Bursa

Yukarıda ki iller sırası ile en çok değer katan ve yatırımda mantıklı artışlar sunan şehirler olarak belirlenmiştir. Analizlere göz attığımızda Balıkesir Ocak 2015’de 1.000 puan olurken, Eylül 2018’de 1.459 puan artış gözlemlenmiştir. Bu durum ise 3 yılda oldukça artış gözlemlendiği ve mantıklı bir yatırım sunan şehirler arasında ilk sırada Balıkesir olduğu görülmektedir.

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz