2017 yılının Nisan ayının konut fiyat endeksinin açıklanması ile konutlara yönelen yatırımcılarının kazandığı ve en fazla kazancın Çanakkale ile Balıkesir illerinde mevcut olduğu g

Konut Yatırımı Kazançlı Çıkarıyor
2017 yılının Nisan ayının konut fiyat endeksinin açıklanması ile konutlara yönelen yatırımcılarının kazandığı ve en fazla kazancın Çanakkale ile Balıkesir illerinde mevcut olduğu görülüyor.
Konut Fiyat Endeksi Yüzde 11,17 Artış Gösterdi
Merkez Bankası tarafından açıklanan 2017 yılı Nisan ayı konut endeksi verilerine göre, konut fiyat endeksi bir yıllık süre içerisinde yüzde 11,17 oranında artış gösterdi. İl bazında artışın en yüksek olduğu iller Balıkesir ve Çanakkale olup, artış oranı yüzde 20,67 oranında oldu. Çanakkale Emlakçılar Dayanışma Derneği Başkanı Lütfi Dara tarafından yapılan açıklamalar, Çanakkale’deki konut fiyat endeksinin artışının göç almasına bağlı olduğunu belirtti.
İstanbul’da Yüzde 9,77 Artış
2017 yılının Nisan ayı ile bir önceki yılın aynı ayının kıyaslamasında İstanbul’da yüzde 9,77 oranında bir artış gözlemleniyor. İstanbul’daki konut alıcıları 100 bin TL’yi 109 bin 772 TL’ye çıkardı. Söz konusu değişim Ankara’da 109 bin 349 TL oldu. Çanakkale’deki 100 bin TL değerindeki yatırım 120 bin 672 TL’ye, Edirne’de 118 bin 646 TL’ye ve Eskişehir’de 118 bin 288 TL’ye ulaştı.
Gayrimenkul Sektörü Kazançlı Çıkarıyor
İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, “Konut sahibi olmayı kolaylaştıran kampanyalar ile canlanan gayrimenkul sektörü, hem yatırımcıların hem de konut alıcılarının kazançlı çıkmasını sağlıyor” şeklindeki açıklamaları ile sektörün her zaman kazanç sağlamaya yönelik olduğunu belirtiyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.