Konutlarda Çevre ve Temizlik Vergisi Nasıl Ödenir?

 

Belediyeler çevre ve temizlik hizmeti sunmakta olup, sunulan bu hizmetten her konut sahibi, iş yeri sahibi ve diğer şekillerde kullanım sunan kişiler bulunmakta olup, bu durumda ise bu hizmetten yararlanan kişiler çevre ve temizlik vergisi ödemesi yapması gerekmektedir. Bu vergi ödemesi zorunlu olup, ödeme şekilleri ise merak edilen konular arasında yer almaktadır. Konutlarda çevre ve temizlik vergisi ödemesi yapılması için sizler için bu vergi çeşitini araştırdık. Bu şekilde yazımızın devamında konuya ait tüm bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Konutların Çevre ve Temizlik Vergisi

 

Belediye sınırları içerisinde yaşam süren kişiler gerek iş yeri, gerek konut şeklinde çevre ve temizlik vergisine tabi tutulmaktadır. Vergiye tabi olan kişiler ise mesken kullanımı ile bu vergi türünden sorumlu olup, sadece mülk sahipleri değil kiracılar çevre ve temizlik vergisi ödeme zorunluluğu bulunmaktadır. Konutların çevre ve temizlik vergileri nasıl ödeniyor konusunda ise Belediyeler ilk olarak akıllara gelse de aslında siz her ay bu vergiyi belki farkında olmadan ödüyorsunuz. Nasıl mı diye soranlar var ise çevre ve temizlik vergisi konutlar için su tüketim esasında fatura içerisinde sizlere yansıtılmaktadır. Yani konutlarda çevre ve temizlik vergisi su faturalarının ödenmesi durumunda ödenmiş oluyor. Bu vergi büyük şehirlerde farklı tutar hesaplamaları ile sizlere sunulurken, diğer belediyelerde ise farklı fiyat ile hesap edilerek sizlere sunulmaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz