Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından konu alıcıları ile müteahhidi tarafından mağdur olan kişileri korumak adına tek taraflı fesih hakkı getiriliyor.

Tam olarak detayları belli olmayan düzenlemenin ise Meclis açıldığı zaman gündeme gelmesi belirtildi. Uzman kişiler ise bu yeni düzenleme ile beraber konut tarafında çok fazla kişinin mağdur olmasına çözüm amaçlı geleceği işaret ediliyor.

Geçtiğimiz yıl Mart ayında ortaya çıkan yeni yönetmenlik ile beraber müteahhit faaliyeti gösterecek olan kişi veya şirketlerin mali ile mesleki yeterlilik belgesi alması gerektiğini sizlere daha önceden ifade etmiştik. Toprak ile konut alıcıları ve müteahhitlerin aralarında yapmış oldukları sözleşmelerin yasal olarak yer alan sorumluluklarını yerine getirmek için bazı düzenlemeler geliyor.

TEK TARAFLI FESİH HAKKI OLACAK!

Konumuza dahil olan yeni düzenleme ile beraber hak sahipleri ile müteahhitler arasında yaşanan bir mağduriyet durumunun önüne geçmek için tek taraflı fesih hakkı getirilecek.

MECLİS’İN AÇILDIĞI ZAMAN…

Son haberlere göre Bakan Kurum, bu konu hakkında Meclis açıldığı zaman gündeme geleceğini dile getirdi. Kağıthane’de yer alan 4 katlı binanın çökmesinde etken gösteren temel kazımı ile ve maket evler aldığını dile getirdi.

Şu anki sözleşmelerde fesih hakkı yok. Ancak uzman kişiler bakanlığın konuyu netleştirmesi halinde çok uzun bir süreçte işlenen fesih durumunun daha basit bir hale geleceğini ve birçok kişinin mağduriyetini gidereceğini belirtiyor. Bakalım Meclis açıldığında durum ne olacak?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz