Hükümet bir adım atarak bütçe dengesini sağlamak adına ultra lüks konut ve yüksek geliri olanlara ek vergi önlemini ekim ayına dek uzattı. İşte detaylar..

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün ekonomik alanda bazı düzenlemelerin bulunduğu ve yasa teklifi ile vergi hakkında bir adım atarak, ultra lüks ev satışları ile yüksek geliri olanlar için vergi konusunda bir düzenlemenin ekim ayına kadar erteleneceğini söyledi.

Son gelen haberlere göre, bütçe açığının bu yılın 5 ayı boyunca yüzde 225 artmasından sonra daha fazla dengesizliğin önüne geçmek için gelir vergisi ve diğer vergi oranlarında bir artış kaydetti. Bu düzenleme ile beraber, vergi geliri yıllık 1 milyonun üzerinde olanlara yüzde 50’ye yakın bir oran çıkacağı ve ultra lüks konut ile yüksek geliri olanlara yüksek verginin getirileceği ifade edildi.

Ekim ayında düzenleme uygulanacak!

Bu konu hakkında iki farklı kaynağın ifadelerine göre, ultra lüks konut satışları ile yüksek geliri olanlar için düzenlemenin yetişmeyeceği ve ekim ayına uzatıldığı belirtildi.

Yetkililerden birisi ise TBMM’nin 1 Temmuz olarak tatile girme dönemimin 15 Temmuz gibi planlanması ve gündemde üç teklif olduğu söylendi. Bu teklifler ise vergi düzenlemeleri yer almıyor. Bu bakımdan ekim ayına uzatıldığı doğrulandı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz