Kamu bankalarının tarih boyunca en düşük konut kredisi kampanyasını sunmasıyla beraber fırsatçı olan mal sahipleri ile şirketler görünmeye başladı. Fırsatçılar konuta olan ilgiden dolayı yüzde 30 oranında zam yaptı.

Kamu bankalarının tarihin en düşük konut kredisi kampanyasını sunmasıyla beraber fırsatçı mal sahipleri ile bazı şirketler kendini göstermeye başladı. Son haberlere göre fırsatçılar, konuta olan aşırı talepten dolayı fiyatları yüzde 30 oranında yükseltti. Emlakçılar, “ikinci el konutlarda bir anda yüzde 30 oranında arttığını ve şişirme fiyatlara kanmayıp, pazarlık yapın” şeklinde uyarılar yaptı.

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, kampanyanın ortaya çıkmasından hemen sonra ciddi bir talep olduğunu söyledi. Faiz oranlarının gerçek anlamda etkilediği de bir gerçek. Emlakçıların komisyonla çalıştığı için konutun hemen satılma istediği, oranlar zam yapan fırsatçı kişilerin piyasayı bozduğunu ve sistematik bir durum olmadığını belirtti.

Faiz fırsatçılarını bildirin!

Açıklamalarda konut fiyatlarının bir gecede yüzde 30 oranında arttığını sizlere belirtmiştik. Sizlerde bu gibi durumlara şahit olduysanız eğer, yetkili kişilere isim vermeden bu fırsatçıları bildirebilirsiniz.

AYLIK FAİZ FAİZ YÜZDE 0.64

Konut desteği kapsamında hem sıfır hemde 1.el konutlar için 12 ay ödemesiz ve 15 yıl vade ile aylık yüzde 0.64 faiz ile kredi verilecek. İkinci el konutlar içinde 12 ay ödemesiz ve azami 15 yıl vade ile aylık 0.74 oranında kredi sunuluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz