Ekonomi Paketi İçerisinde Konuta Vergi İndirimi De Yer Alacak!

Ekonomik paketine yönelik hükümet kanadının çalışmaları tüm hızı ile devam ederken konutta vergi indirimi iddiaları da her geçen gün güçlenmeye devam ediyor. Hükümetin amacı seçimlere kadar ekonominin rahatlamasını sağlayacak mini bir müdahale paketini hayata geçirmek ve bu sayede seçimlere çok daha rahat bir biçimde girmeyi başarmak.

Konut Vergi İndirimleri Yeni Paketle Hayata Geçirilecek

Gayrimenkul sektörü uzun süredir düşen konut satışlarını yeniden hareketlendirmek için hükümetten bir dizi teşviki hayata geçirmesini istiyordu. Özellikle de geçen dönem uygulanan teşvik paketinde yer alan tapu harcı indirimi ve konutta tek KDV oranı uygulaması sektörün sabırsızlıkla beklediği uygulamalar arasında yer alıyor. Bu düzenlemenin içerisinde yabancılara konut satışını teşvik etmek amacı ile yapılması istenen müdahalenin yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu oldu.

300 Bin Dolarlık Konut Alan Yabancıya Vatandaşlık Verilecek

Yabancılara konut teşviki olarak hayata geçirilen yasal düzenleme için konut sektörü yeni düzenleme talebinde bulunmuştu. Yapılan yasal düzenleme ile Türkiye’den 1 milyon dolarlık konut alan yabancılara Türk vatandaşlığı verilirken bunun kaldırılması ve yerine 300 bin dolarlık yeni sınır tanımlanması isteniyor. Yani ülkemize 300 bin dolarlık konut yatırımı yapan yabancılara vatandaşlık verilmesi sağlanacak. Bu sayede yabancı yatırımcıların dikkatinin yeniden ülkemize çekilmesi amaçlanıyor. Ancak düzenlemenin bu yeni mini pakette yer alıp almayacağı hakkında henüz net bir açıklama bulunmuyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz