Konutta Zamsız Dönem Devam Edecek!

GYODER tarafından düzenlenen 16. Gayrimenkul Zirvesi üst düzey çok sayıdaki konuşmacının katılımları ile devam ediyor. Zirvede konut fiyatları da masaya yatırıldı ve detaylı şekilde incelendi. Panelde söz alan Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Feyzullah Yetgin şu anda konut fiyatlarının mümkün olan en ucuz fiyatlarla satıldığını söyleyerek sektördeki konut stokları bitene kadar fiyatlara zam yapılmayacağı müjdesini verdi.

Bu Sıkıntılı Dönemi Bir Şekilde Atlatmalıyız

İnşaat maliyet endeksi verilerinde yaşanan artış ve döviz kurunun sürekli olarak yükselmesi nedeni ile konut fiyatlarında zam yapılmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Yetgin sektörün tüm imkânlarını zorlayarak zam yapmamayı tercih ettiğini söyledi. Şu anda elde olan konut stokları bitene kadar zam yapmak istemediklerini belirten Yetgin bu stoklar bittiği anda konut fiyatlarına zam yapılmasının için kaçınılmaz bir son olduğunu söyledi.

Konut Kredisi Faiz Oranları Rekor Kırdı

Kontu sektöründe yaşanan durgunluğun en büyük nedeni olarak yükselen konut kredisi faiz oranlarını gösteren Yetgin şu andaki faiz oranlarının son 8,5 yılın en yüksek oranları olduğunu belirtti. Konut sektörünün önünün açılması ve konut satışlarının attırılmasını sağlamak için mutlaka konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesi gerektiğini dile getiren Yetgin en azından faiz oranlarının yüzde 1 seviyesinin altına çekilmesini istediklerini söyledi. Konut kredisi faiz oranları düştüğü anda konut satışlarının artacağını söyleyen Yetgin öncelikle bunu beklediklerini dile getirdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz