Konutunu Kendi İnşa Etmek İsteyene Bakanlık Kredi Verecek 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşümü her alanda desteklemeye devam ederken büyük bir yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor. Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren yenilik ile beraber konutunu ya da işyerini kendileri yapmak isteyen kişilere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üzerinden son derece özel koşullarda kredi kullanımı imkânı sağlanacak.

Resmi Gazete ’de Yayımlanarak Yürürlüğe Girdi 

Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun içerisinde yer alan “Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı Yönetmeliği” Resmi Gazete’nin bugün ki sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmiş oldu. Yürürlüğe giren yeni yönetmelik ile beraber anlaşma sağlanarak boşaltılan, yıktırılan ya da kamulaştırılması gerçekleştirilen taşınmazların sahipleri olan ya da bu taşınmazlarda kiracı olarak ikamet eden veyahut da sınırlı ayni hakka sahip olanlardan bunlarda en az 1 yıl boyunca ikamet ettiklerini kanıtlayan kişilere konutları ya da iş yerlerini kendileri yapmak istemeleri durumunda Bakanlık kanalı ile çok daha uygun koşullarda kredi desteği sağlanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kredi Başvurusu 

Bakanlığın sunduğu cazip kredilerden yararlanmak isteyen kişilerin taşınmazın bulunduğu il ve ilçelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müdürlüklerine başvuruda bulunmaları yeterli olacak. Kredi onayı verilmesi durumunda Bakanlık krediyi kullanmak isteyen taraf ile özel bir sözleşme imzalayacak ve ipotekli kredi kullanımını gerçekleştirecek. Kredinin yüzde 25’lik kısmı peşin kalan kısmı ise inşaatın tamamlanma oranına göre ödenecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz