TOKİ Sosyal Konut Projesi için ön kayıtların başladığı kısa süre önce öğrenildi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, TOKİ ile protokolü imzalanmış olan 2+1 ve 3+1 sosyal konutlar hakkında bazı açıklamalar yaparak ön kayıtlarında başladığını belirtti. Kayıt hakkında detayların ise belediyenin resmi internet sitesinde yer aldığını belirtelim.

Başvurular başladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Konya Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ arasında anlaşma imzalanmış ve protokol sonrası 2+1 ile 3+1 sosyal konutlar için ön başvuruların başladığı ifade edildi. Uğur İbrahim Altay ise konu hakkında Ardıçlı mahallesinde yapılması beklenen sosyal konutların dar gelirli ailelerin konut edinmesi ihtiyacını gidereceğini söyleyerek, Murat Kurum’a teşekkürlerini iletti.

Tabii ki sosyal bir hayat ile sınırlı kalmayıp, ulaşım kolaylığı ve güzel bir yaşam kalitesi sunacağını söyleyen Altay, TOKİ tarafından 11-22 Mart arasında kişilerin başvuru yapacağını dile getirdi.

Emekli olan kişilerin 25 Mart ile 5 Nisan arasında başvuru yapacağı ifade edilirken, en az yüzde 40 engelli olan kişiler ise 8 – 12 Nisan arasında başvuru yapacak. Bunların yanında ise şehit aileleri, harp ve vazife malulleriyle beraber dul ile yetimler ise 15-19 Nisan arasında başvuru yapabilirler.

Konut ödemeleri ve fiyatları!

2+1 Konutlar için peşinat olarak yüzde 12 alınacak ve kalan ödeme ise 180 ay vadeye bölünecek. Yüzde 20 peşin ödeme ile tam 240 ay vade imkanı da yer alıyor.

3+1 konutlar için ise yüzde 10 peşinat ödemesiyle 120 ay vade halinde kalan ödemeyi yapabilir ve yüzde 20 peşin ödeme yapıp 180 ay vadeye bölebilirsiniz.

2+1 konut fiyatlarının ise 160 bin TL civarında olacağı söylenirken, 3+1 dairelerin ise 245 bin TL civarında olacağı ifade edildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz