Kooperatif Kuranlar Hazineden Ücretsiz Arsa Alacak 

Şehircilik Şurası ile ilgili olarak gerçekleştirilecek olan toplantı öncesinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından büyük bir müjde verildi. Özhaseki şuradan ortak karar çıkarılabilmesi durumunda kooperatif kuran kişilere hazineden arsa verilebileceğini duyurdu.

Uydukent Kuranlar Ücretsiz Arsa Verilecek 

Son yıllarda sayıları büyük bir hızla artan çok katlı binalar yerine insanların daha refah yerleşim alanlarına kavuşmalarını sağlamak ve şehir içerisinde oluşan yoğunluğu azaltabilmek için farklı alternatifler aradıklarını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yeni çalışmalara hazırlandıklarını belirtti. Özhaseki bu planlarından biri de uydu kent projeleri olduğunu belirten Özhaseki bunu teşvik etmek için hazineden ücretsiz arsa tahsisinde bulunacaklarını belirtti.

Yaşam Alanlarının Kalitesi Arttırılmalı 

Sadece barınma amaçlı yapılan konutlara artık bir dur denilmesinin zorunlu olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki gelinen son noktada Ankara’nın pek çok ilçesinin artık yüksek katlı binalardan girilemez hale geldiğini dile getirdi. Yaşam alanlarının kalitesinin arttırılmasının artık bir zorunluluk haline geldiğini belirten Çevre Şehircilik Bakanı bu amaçla uydukent projelerinin desteklenmesinin çok önemli olduğunu vurguladı. Bu amaç kapsamında en az 250 üyesi olan ve uydukent projesi hayata geçirmek için kooperatif kuran kişilere hazine arazisinin ücretsiz olarak verilmesi gündeme alınırken konunun kesinleşmesi için ise şehircilik şurasından bu konuda ortak bir karar çıkması gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz