Körfez’e Alternatif Pazar

Mevcut durumda ekonomisi yükselmekte olan Çin gibi Asya Pasifik ülkeleri, Türkiye’deki gayrimenkul piyasasını göz ardı etmiyor. Gayrimenkul alımlarının, ilerleyen yıllarda Körfez’e alternatif olması bekleniyor.

Pazarlarda Ciddi Sermaye Piyasası Var

Arterium ve Nivo markaları ile proje geliştiren Cathay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, gayrimenkul sektöründeki satışların ilkbahar ve sonbahar olmak üzere 6 ile 7 ay süren bir sezon olduğunu, sezon dışındaki dönemlerde de Körfez ve Avrupa ülkelerine tanıtım çalışmalarının yapıldığını belirtti. Mahmut Alper Tuğsuz’un açıklamaları, “Güvenlik problemleri bittiğinde buradan gelecek alımlar Körfez bölgesine alternatif olabilir. Uzakdoğulular Türkiye’de birkaç firmayla görüşme halindeler. Çünkü bu pazarlarda ciddi bir sermaye piyasası var. Amerika’dan alım yapıyorlar. Yaptıkları alımlarla Avustralya gayrimenkul piyasasında fiyatları ciddi seviyelere çıkardılar. Nivo İstanbul’da projemizin yüzde 10’unu yabancıya sattık. Bunlar toplu alımlar yerine 1-2 daire alanlardır. Bunun da çok üzerine çıkmak istemiyoruz. Çünkü yaşayan proje olsun istiyoruz” şeklinde oldu.

Fiyatlar Piyasaya Göre Yüksek

Mahmut Alper Tuğsuz, Nivo İstanbul projesindeki satışların olumlu ilerlediğini ve fiyatların piyasaya göre yüksek olduğunu belirterek, “Projenin yüzde 40’ına denk gelen bölümü satışa çıkardık. Satış ekibimiz ve müşterilerimizle kurduğumuz doğru ilişkiler doğru vadelendirme ve doğru proje sayesinde satışa çıkardığımız blokların yüzde 70’ine yakın bölümünü sattık. Metrekaresini 5 bin 200 TL’den satışa çıkardık. Şu anda 6 bin 300-6 bin 500 bandındayız. Ancak müşteri bir projenin arsasından başlayarak projenin doğru yerde olduğunu ve projeye para harcandığını görüyor. Yani malzeme kalitesini ve genel konseptini beğendiği zaman o aradaki farkı ödüyor.” şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz