Covid-19 tüm dünyayı sardığı gibi sektörleri de olumsuz etkiledi. Emlak sektöründe de sorunlar ortaya çıktı ve virüs emlakçılarıda etkiledi. Korona virüsten dolayı evden dışarı çıkmamaya özen gösteren toplum bu dönemde ev, arsa, dükkan alım işleriyle uğraşamaz. Tüm alım, satım işlemleri neredeyse durma noktasına geldi diyebiliriz. Fakat bazı gayrimenkul danışmanlarının işleri ufak da olsa devam etmektedir.

Lüks Gayrimenkul danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran tarafından yapılan açıklamada “Bu süreç her şeyi etkiledi. Emlak sektörü de sıkıntılar yaşıyor. Ancak önemli olan sağlık. Bu nedenle tedbirlerimizi alalım ve Sağlık Bakanlığı’nın uyarılarına uyalım” dedi. Evde olduğunuz sürelerde online eğitimler alabilir, dijital reklamlara ağırlık verebilirsiniz. Öte yandan bu zamanı ilişkilerinizi telefonla geliştirme konusunda bir fırsat olarak görebilirsiniz” ifadelerine yer verdi.

Emlak sektöründe olan işinize bir süreliğine ara vermenizi tavsiye ederiz. Bazen işlerinizi görüntülü bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Görüntülü arayarak evleri gezdirebilirsiniz. İşletmelerde ise kolonya, dezenfektanlar kullanmaya özen gösteren, mesafenizi müşteriler ile koruyun. Hastalık belirtisi gösteren müşteri ile de ilişkinizi kısa sürede kesin.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz