Koronavirüs salgını Nisan ayı satış rakamlarını etkiledi. Nisan ayında bütün gayrimenkul türlerinde yalnızca 69 bin 819 satış yapıldığı açıklandı. İşte detaylar…

Konu hakkında açıklamalar yapan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelacıklı bir açıklama yaparak Mart ayında bütün gayrimenkul türlerinde 182 bin 689 satış yapıldığını söyledi. Nisan ayında ise Mart ayına oranla yüzde 61 oranında bir azalma yaşandığını be 69 bin 819 satış yapıldığını açıkladı. İlk dört aylık satış toplamı ise 656 bin 101 olarak kayıtlara geçti.

Haziran Ayında Toparlanma Bekleniyor!

Gayrimenkul satışlarında V şeklinde bir grafik beklediklerini ifade eden Altın Emlak Genel Müdürü, açıklamalarında ayrıca Mayıs ayında da satış rakamlarında bir düşüşün yer alacağı ifade edildi. Ramazan bayramından sonra ise normalleşmenin başlayacağı bekleniyor.

Mal Sahibi Kendi Yerini Satabilir!

Son zamanlarda gündemde yer alan mal sahipleri kendi gayrimenkullerini satamayacak haberlerinin yalan olduğunu ve mal sahipleri kendi mallarını istediği gibi satabileceklerini de ifade ederken, yanlış haberlere inanmamanız gerektiğini vurguladı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz