Koronavirüs etkisini gösterirken ülke genelinde konut satış fiyatlarında yüzde 11, kira fiyatlarında ise yüzde 6 artış kaydedildi. Büyük şehirler diğer şehirlerden diğer şehirlere müstakil anlamda çok fazla talep söz konusu.

Koronavirüs kapsamında 11 Mart öncesi ve sonrası emlak satış ve kiralarında yaşanan değişimin raporları ortaya çıktı. 1 Ocak 11 Mart arasındaki dönem ile 11 Mart’tan bugüne dek olan konut satış fiyatında yüzde 11 ve kira fiyatlarında ise yüzde 6 artış kaydedildi.

Analizlere baktığımızda yazlık ve yayla evi olarak ikincil konut taleplerine ilgi çok yüksek. Bu bakımdan konutların yer aldığı büyük şehir dışındaki şehirlerde talep çok daha fazla. Özellikle müstakil konutlara olan talep çok yüksek. Ülke genelinde müstakil konutların fiyatı yüzde 25, kira fiyatları ise yüzde 15 oranında artı.

Müstakil konutlara ilgi çok yüksek!

Salgından dolayı yazlık ve yayla evi gibi müstakil konutlara olan talep çok yüksek hatta karşılanamıyor desek yeridir. Bu bakımdan fiyat artışı en yüksek kademe de seyrediyor. Büyük şehirlerde ise kira talepleri ciddi seviyede azalış kaydediyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz