KOSGEB Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Girişimcilere ve KOBİ’lere vermiş olduğu faizsiz kredi desteği ile oldukça yoğun ilgi ile karşılaşan KOSGEB yapılan başvuruların sonuçlarını resmi web sitesi üzerinden duyurmaktadır. Kredi kullanarak yeni bir işyeri açmak ya da mevcut işyerine yatırım yaparak daha da büyütmek isteyen işletmelere ve girişimcilere aramış oldukları destekleri en uygun şartlarda kullandıran KOSGEB en son 50 bin liralık faizsiz kredi desteği ile rekor bir başvuru sayısı elde etmişti.

KOSGEB Başvuru Sonucu Sorgulama

Yapılan başvurular tek tek KOSGEB tarafından incelenmekte ve uygun bulunan adaylar kredi onayı alarak hibe kredi kullanma hakkı kazanmaktadır. KOSGEB tarafından açıklanan tarihlerde başvurular kabul edilirken tarihin dolması ile beraber değerlendirme sürecine geçilmekte, bu sürecin sonunda da yine belirtilen tarihte kredi başvuru sonuçları duyurulmaktadır. Yapmış oldukları başvurularının sonucunda onay alıp almadıklarını merak eden kişilerin ise burada belirtilen adresten giriş yaparak sorgulama ekranında kendilerinden istenilen bilgileri doldurduktan sonra onay butonuna basmaları yeterli olacaktır.

KOSGEB Kredi Onayı Alan Kişiler Ne Yapacak?

Yapmış oldukları başvuruları onaylanan kişiler sorgu ekranında kendilerine iletilen yönergeleri takip ederek kredi kullanım sürecinin başlatılmasını sağlamalıdır. Gerekli evrakları teslim ederek işlemlerini tamamlayan kişilere 50 bin lira faizsiz kredi desteği ödemesi yapılmaktadır. Başvurusu reddedilen kişiler ise her yıl düzenli olarak kullandırılan bu kredi paketine yeniden başvuruda bulunarak şanslarını bir kere daha deneme hakkına sahiptir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz