Kot Kesit Rölevesi Ne Demek?

Belediye sınırları içerisinde yer alan arsalarda inşaat çalışmalarına başlanılmadan önce mutlaka belediyeye başvuruda bulunarak teslim edilmesi gereken belgelerden biride kesit rölevesi olarak öne çıkmaktadır. Peki, kot kesit rölevesi ne demek?

Kot Kesit Rölevesi Nedir?

İnşaata başlanmadan önce teslim edilmesi gereken belgelerden biri İnşaat İstikamet Rölevesi bir diğeri ise kot kesit rölevesi olarak öne çıkmaktadır. İnşaat ruhsatı çıkarılmadan önce çizilecek olan mimari projenin altlığı olarak imar durumuna uygun olarak hazırlanan yapılacak olan binanın ebatları ve parsel mesafelerini gösteren belgeye İnşaat İstikamet Rölevesi adı verilmektedir. Vaziyet planı ve imar durumuna göre parsele ait olan köşe noktaları ve yapılacak binaların köşe noktalarını gösteren belgeye ise kot kesit rölevesi adı verilmektedir. Bu belge belediyeler tarafından ilgili belgelerin teslim edilmesi ile verilmektedir.

Kot Kesit Rölevesi Almak İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Kot kesit rölevesi almak isteyen kişilerin aşağıdaki dilekçe örneğini yazıp bu dilekçeye ek olarak tapu, harita örneği, aplikasyon ve imar durum belgesi evraklarını da hazırlayarak belediyelerin imar bölümlerine başvuruda bulunmaları yeterlidir. Belediye başvuruyu inceleyip onaylaması durumunda kot kesit rölevesi verir.

………………………… BELEDİYE BAŞKANLIĞINA

……………(ŞEHİR)

İlçemiz ………………………… Mahallesi ……… Pafta, ……… Ada, ………… Parselin kot kesit krokisinin tanzim edilmesi hususunda gereğinin yapılmasını arz ederim.

Saygılarımla, …… /…… /……

AD-SOYAD

ADRES: ………………………………………… ………………………………………… …………………………………………

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz