Kötü Kokan Lavabo Nasıl Temizlenir?

 

Mutfakta en çok kullanılan yerlerden birisi de lavabolardır. Lavabolar çeşitli yemek artıklarına maruz kaldığı için tıkanması ve kirlenmesi oldukça normal olup, temizlenmez ise tıkanıklık ve kötü koku kaçınılmaz olacaktır. Bu durumda ise lavabo temizliği ön plana çıkmakta olup, evde lavabo nasıl temizlenir gibi konular merak edilmektedir.

Evde Lavabo Temizliği

 

Yapılan yemekler ve tüketilen yiyeceklerin artıkları temizlenmesi için lavaboda kullanılmakta olup, bu durum da lavabolar da kötü koku kaçınılmaz olacaktır. Evde lavabo temizliği yapmak için aslında tek bir yöntem yoktur. Bunun için önerilmekte olan birkaç yöntem olup, bunlardan hangisi etkili ise onu kullanabilirsiniz.

  • Kaynar Su ile Lavabo Temizliği

 

Tıkanmış lavabolar için ilk akla gelen ve pratik olan çözüm kaynak sudur. Bunun için ise kaynamış olan suyu yavaş şekilde lavabonun içerisine dökerek, boruların temizlenmesini sağlayabilir ve temizleyebilirsiniz.

  • Karbonat, Sirke ve Sıcak Su ile Lavabo Temizliği

 

Güçlü şekilde lavabonun temizlenmesi ve tıkanıklık var ise bunun çözülmesi için doğal bir karışım hazırlayabilir ve bu şekilde bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Bunun için ise ilk olarak az miktar da elma sirkesini lavabonun süzgeç kısmına dökmeli ve bir müddet beklemelisiniz. Daha sonra ise üzerine karbonat ekleyerek bir müddet daha beklemelisiniz. Zaten köpürdüğünü göreceksiniz. Son olarak ise kaynar suyu üzerine dökmeli ve tamamlamalısınız.

Eğer ki yukarıda ki işlemler de olmaz ise kötü kokan lavabo için boru temizliği yapmanız gerekmektedir.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz