Hobi Evleri Köy Arazilerini Değerlendirdi!

 

Bursa’nın Orhaneli ilçesinin kırsal kesimlerinde yer almakta olan, Göktepe Mahallesin de faaliyete geçirilmekte olan Hobi Evleri Projesi, 19 bin 500 nüfusa sahip olan köy için oldukça avantajlı bir durum haline gelerek arazi fiyatların da 1 yılda oldukça değer katarak köyün topraklarını değerlendirdi.

 

Uludağ Eteklerinde Hobi Evleri

 

Orhaneli Belediyesi ve Bursa Sağlık Çalışanları Derneğinin ortak olarak yürüttükleri projede Hobi evleri için planlanan alan Uludağ’ın eteklerinde yer almakta olup, Göktepe Mahallesinde kurulmuştur. 364 dönümlük alana konumlanan evler 200 adet yapılmış olup, bu taraflarda arazisi olan kişilerin ise yüzlerini güldürmeye yaramıştır. Bunun nedeni ise arazi sahiplerinin arsa fiyatları 1 yıl içerisinde oldukça yükselerek değerlenmesine neden olmuştur.

 

Huzur İçinde Yaşam Sürülecek Evler!

 

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada bu ilçeye tersine bir göç sağlamak amacı ile projeyi yaptıklarını dile getirirken, tarıma elverişli olmayan arazilerin değerlenmesi de bu konuda büyük bir avantaj olduğunu söyledi. Göktepe hobi evleri sayesinde turizm açısından da büyük bir adım atıldığını paylaştı.

 

Bölge Ekonomisine Destek!

 

200 hobi evi yaparak ekonomiye büyük destek verdiklerini dile getirmekte olan irfan Tatlıoğlu, bu evlere gelen kişilerin bölgeden alışveriş yapmaları gibi durumlar söz konusu olduğu için köylüler 2 kat daha zenginleşirken aynı zaman da yoğun istek üzerine şimdi 2. Ve 3. Etapların da yapılması planlanmaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz