Kredi Borcu Varken Ev Nasıl Alınır?

 

Ev sahibi olmak eskiden birikim ile mümkün olurken kredilerin günümüzde yaygın olarak kullanılması durumunda ise kredi ile ev alma konusu gündemden düşmemektedir. Her ne kadar son zamanlarda konut kredisi faiz oranları oldukça fazla olsa da bu düzelecek bir durum olarak görülmektedir. İnsanlar gerek ihtiyaç, gerek taşıt, gerekse konut kredileri kullanarak temel ihtiyaçlarını aylık taksitler ile ödeyerek kolaylık sağlamaktadır. Kredi kullanırken ise gelir bilgilerine göre kredi verilmektedir. Ev almak isteyen bir kişi mevcutta kredisi varken ev kredisi çekebilir mi konusu da aslında pek çok vatandaşın merak ettiği konular arasında olurken, biz kredi borcu varken ev nasıl alınır konusunu sizler için inceledik.

Mevcut Kredi Üzerine Ev Kredisi Verilir mi?

 

Mevcutta kredisi olan kişiler ev sahibi olmak istedikleri zaman kredi çıkar mı sorusunu akıllara getirmekte olup, bankalar insanların gelirlerine göre kredi imkanı vermektedir. Buna göre ise mevcut kredi üzerine ev kredisi verilir mi konusu aslında kişinin gelirine göre değişkenlik göstermektedir. Eğer ki bir kişinin yüklü miktarda çekmiş olduğu kredisi bulunuyor ise bu kişiye ev kredisi eğer ki gelir yüksek değilse çıkma olasılığı düşüktür. Fakat kredi miktarı az ise ve şartlar uygunluk gösteriyor ise konut kredisi çıkma olasılığı yüksektir.

Konut kredilerinde ipotek bulunduğu için genellikle daha kolay şekilde kredi imkanı sunulmaktadır.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com






_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz