Kredi Karti Aidati Ödememek Için Yapmaniz Gerekenler

Pek çok ödeme avantaji saglayan kredi karti ürünlerini kullanan kisilerin en çok sikâyetçi olduklari konularin basinda ise kredi kartlarindan her yil otomatik olarak kesilen kredi karti aidati tutarlaridir. Her bankanin farkli olarak uyguladigi bu ücretler kullanilan kredi karti markasina bagli olarak yillik olarak 75 lira ila 150 lira arasinda degismektedir. Kredi karti aidati ödememek için tüketicilere taninan yasal haklar bulunmakla beraber kredi karti aidati ödememek için bunlari dikkate almaniz yeterli olacaktir.

•Bilindigi üzere bankalar kredi karti vermeden hemen önce müsterilerine kredi karti sözlesmesi adi altinda matbu bir evrak imzalatmaktadir. Bu sözlesmede kredi karti aidati ile ilgili olarak bir madde bulunup bulunmadigini inceleyin ve böyle bir madde varsa bankadan bunu kaldirmasini isteyebilirsiniz.
•Sözlesmede böyle bir madde bulunsa ve sözlesmeyi imzalasaniz dahi kredi kartini hiç kullanmazsaniz bankanin böyle bir ücret almasi söz konusu degildir. Yani kullanilmayan kredi kartina kart ücreti yansitilmasi söz konusu degildir.
•Kullanilmaya baslandiktan sonra kullanimina ara verilen kredi karti 180 gün boyunca kullanilmadigi takdirde yine bu karta kart ücreti yansitilmasina izin verilmez. Ancak bu sürenin araliksiz olmasi sarti bulunmaktadir.
•Bankalarin aidatsiz kredi karti ürünü sunma zorunlulugu bulunup elinizde bulunan kartinizi ücretsiz olarak bu ürünle degistirme hakkiniz vardir. Ancak bu kartin taksitli alisveris ya da para puan kazanma gibi ek özellikler sunup sunmamasi bankanin inisiyatifine birakilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz