Kredi Kartı İle Vergi Nasıl Ödenir?

Maliye Bakanlığı teknolojiyi en etkin şekilde kullanarak mükelleflerinin vergi ödeme işlemlerini kolaylaştırmayı sürdürüyor. Eskiden vergi ödemeleri için vergi dairelerinde saatlerce beklemek zorunda kalan vergi mükellefleri artık vergi ödemelerini internetten kredi kartı il çok daha kolay bir şekilde yapabiliyor. Peki, kredi kartı ile vergi nasıl ödenir?

1.Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesine giriş yapın ve internet vergi dairesi sekmesini tıklayın. Kullanıcı giriş bilgilerinizi eksiksiz olarak yazıp sisteme giriş yapın.
2.Sisteme giriş işleminizi tamamladıktan sonra ekranın sol bölümünde yer alan kredi kartı ile vergi ödeme seçeneğini tıklayın.
3.Karşınıza gelen sorgulama ekranında sizden istenen kimlik numarası, vergi numarası gibi kişisel bilgilerinizi girin ve sorgula butonuna basın.
4.Karşınıza gelen yeni ekranda o döneme ait ödemeniz gereken vergi borçlarınızın listeleneceği yeni bir ekran gelir. Borcun yer aldığı listede yazan herhangi bir satıra basmanız durumunda borcun detayını görüntülemeniz sağlanır.
5.Listenin bir numaralı sütununda yer alan kutucuklar borcun bu menü üzerinden ödenmeye uygun olması durumunda seçime açık hale getirilir. Vergi mükellefi ödemek istediği borçları aynı grupta yer alması koşulu ile seçerek ödeme listesine atar.
6.Seçmiş olduğunuz borçlarınız için kredi kartı ile öde butonuna basmanız durumunda sizden kredi kartı bilgilerinizin isteneceği son ödeme ekranına yönlendirilirsiniz. Bilgilerinizi girerek tamam tuşuna basmanız durumunda internetten vergi ödeme işleminiz tamamlanır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz