Kredi Kartı İle Vergi Nasıl Ödenir?

Maliye Bakanlığı vergi mükelleflerinin ödemelerini kolaylaştırarak daha fazla vergi tahsilatı yapmak için farklı ödeme seçenekleri sunmaktadır. Bunlardan biride kredi kartıyla vergi ödeme işlemidir. Peki, kredi kartı ile vergi nasıl ödenir?

Vergiler Kredi Kartı İle Ödenir Mi?

Evet, vergi borcu kredi kartı ile ödenebilmektedir. İlk olarak 2008 yılında bazı vergi borçlarına getirilen kredi kartı ile ödeme kolaylığı günümüzde pek çok vergi borcu için geçerli bir ödeme yöntemidir. İnternetten hizmet veren Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden ödenen pek çok vergi için kredi kartı ile ödeme kolaylığı getirilmiştir.

Kredi Kartı İle Vergi Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?

Kredi kartıyla vergi borcu ödeme işlemlerinizi Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Ancak ne yazık ki günümüzde hala pek çok vergi dairesinde POS cihazı bulunmadığı için kredi kartı ile vergi dairesinden vergi borcu ödemesi yapılması mümkün olmuyor. Yine bazı belediyelerde vergi borcu ödemesi için POS cihazı bulunabiliyor.

Bunun için belediyeye gitmeden önce mutlaka iletişim bilgilerinden arayarak kredi kartı ile vergi ödeme hizmeti sunup sunmadıklarını sorgulamanız gerekiyor. Anlaşmalı bankalar tarafından sunulan kredi kartı ile ödeme işlemleri ise saat 02:00 ile 22:00 arasında yapılabiliyor. Bu saatler dışında ödeme yapılmasına sistem kapatıldığı için ne yazık ki izin verilmiyor ve mükelleflerin belirlenen saatler içerisinde aynı işlemi tekrar etmesi isteniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz