Ülkemizde kredi çekerek ev sahibi olan milyonlarca vatandaşımız var ancak birçokları hazır para olarak gördüğü bu kredileri ödeme konusunda sıkıntı yaşayabiliyor ve en önemlisi de

Kredi Taksidi Ödenmezse ne Olur?
Ülkemizde kredi çekerek ev sahibi olan milyonlarca vatandaşımız var ancak birçokları hazır para olarak gördüğü bu kredileri ödeme konusunda sıkıntı yaşayabiliyor ve en önemlisi de gecikme durumunda başına ne geleceğini çok fazla bilmiyor. Kredi çekerek sahip olacağınız evler, ödeme süresi boyunca aslında sizlere ait değildir çünkü bankalar bu konuda akıllıca hareket ediyor ve evleri ipotek ederek, herhangi bir aksilik durumunda evi satışa çıkarabiliyor. 
Aylık taksitlerin düzenli ödenmesine gayret edin çünkü geçmişte ödediğiniz paralar da ceza-i yöntem nedeniyle boşuna gidecek ve evinizde elinizden alınacaktır. Kredi çekerek ev satın almak ne karda mantıklı bilinmez, bunun kararını sizler vereceksiniz ancak aylık ödeyemeyeceğiniz rakamların altına imza atmak ilerleyen dönemlerde sizleri fazlasıyla zor durumda bırakacaktır.
İmzayı Atmadan Önce Birkez Daha Düşünün
İmzayı atmadan önce banka zaten evi ipotek altına alıyor ve gecikme meydana gelirse uyarılar başlıyor, peki nedir bu uyarılar? Banka ilk olarak sizlere 1 ay gibi bir süre tanıyor fakat bazı bankalarda bu af süresi biraz daha uzun oluyor ve 2 ay’a kadar çıkıyor. Gerekli ödeme yapılmadığı takdirde eve ne kadar ödemiş olursanız olun elinizden alınıyor ve satışa çıkarılıyor. Satışa çıkan ev değerinin çok altında satılıyor bu da yine sizlerin zararına oluyor.
Banka, 2 aylık bir gecikmede kapınıza dayanıyor yani bu süre zarfında rahat olduğunuzu belirtmek istiyoruz ancak 2. Aydan sonra işlemler bir anda hızlanıyor ve satış süreci başlıyor. Neyin altına imza attığınızı çok iyi bilmeniz gerekiyor ve eğer düzenli olarak kredi borcunu ödeyecek gücünüz yoksa bu tarz bir şeyin altına imza atmak saçmalık olacaktır çünkü ilerleyen dönemlerde banka sizlere herhangi bir kolaylık ya da yardım sunma konusunda pozitif yaklaşmıyor…

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.