Günümüzde ev sahibi olmanın en kolay ve pratik yoludur kredi almak. Konut kredileri ile ev sahibi olmayı kolaylaştıran bankalar ev alma niyeti olan hemen hemen her vatandaşın yol

Aynı Anda iki Kere Konut Kredisi Alabilir miyim?
Günümüzde ev sahibi olmanın en kolay ve pratik yoludur kredi almak. Konut kredileri ile ev sahibi olmayı kolaylaştıran bankalar ev alma niyeti olan hemen hemen her vatandaşın yolunu tuttuğu merkezlerdir. Bankalar dilediğiniz miktarda parayı size uygun taksitlerle size sunar ve siz de ihtiyacınız olan konuta rahatlıkla kavuşabilirsiniz. Ve sonrasında da kira öder gibi kredinizi ödeyerek borcunuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Bu kolaylık ile akla gelen onlarca soru vardır. Bunlar içinde en çok karşılaşılanlar arasında olan Aynı Anda 2 Kere Konut Kredisi Alabilir miyim? Sorusunu sizler için araştırdık ve yanıtladık.

Konut Kredim Var Ama..
Aklınızdaki soru Aynı Anda 2 Kere Konut Kredisi Alabilir miyim? İse size vereceğimiz cevap olumlu olacaktır. Fakat aynı konut için değil; farklı konutlar için. İki ayrı konut için aynı zamana denk gelen iki konut kredisi almanız pek tabii mümkün fakat aynı konut için iki kere kredi çekemezsiniz. Bir konut kredisi yalnızca bir konut alımı için çekilebilir. Bankanıza başvuru yaptığınızda bankanız size bu durumu daha detaylı bir biçimde aktaracaktır. Aldığınız krediyi yalnızca bir konut için kullanabilirsiniz. İlerleyen zamanda alacağınızı ikinci kredi ikinci bir konut için olmak zorundadır. Aksi takdirde kredi almanız mümkün değildir.
Aynı Anda 2 Kere Konut Kredisi Alabilir miyim? Sorusunu sizler için yanıtlamaya çalıştık fakat son söz bankanızdadır. Bankanız prensiplerine uygun olan ve sizin için en avantajlı olan konut kredisini sizinle paylaşacaktır ya da kendi kuralları çerçevesinde almak istediğiniz ikinci konut kredisi talebinizi reddedebilecektir. Bu durum tamamen konut kredisi almak istediğiniz bankanın iç yapılanması ile alakalıdır. Tekrar belirtmekte fayda var ki bir konut kredisi bir ev için kullanılabilinmektedir.
Tekrar Kredi Çekmeyi mi Düşünüyorsunuz ?

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.