1+1 Daireler ve Stüdyo Daireler Siteler İçin Zararlı Mı?

Müteahhitlerin çok daha kolay satılması nedeni ile ağırlıklı olarak tercih ettikleri stüdyo daire ve 1+1 daire tipleri gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen kişiler için de kolay kiraya verilebilir olmaları nedeni ile adeta peynir ekmek gibi satılıyor. Peki, bu daire tipleri içerisinde yer aldıkları sitelere zarar veriyor mu?

Denetimleri Zor Olduğu İçin Sorun Yaratıyor

Satış esnasında 1+1 daireler kolay satıldığı için tercih edilirken yapılan anketler kendisi oturmak için daire satın almak isteyen kişilerin artık 1+1 daireler bulunan siteleri tercih etmediklerini ortaya koyuyor. Stüdyo daireler artık kanunen yasaklanmış olsa da 1+1 daire tipleri ise hala müteahhitler tarafından üretilmeye devam ediyor.

Bu dairelerde yeterli denetimlerin yapılamaması, örgütsel faaliyetler ve fuhuş yapılması gibi kötü amaçlı kullanımı artık ikamet etmek için konut almak isteyen kişilerin bu tip dairelerin olduğu sitelerden uzaklaşmasına neden oluyor. Bu da büyük konut projelerinde bir süre sonra 3+1 ve 4+1 dairelerin satışlarında sorunlar yaşanmasına neden oluyor.

1+1 Daire Tipi İçin Özel Projeler Üretilmeli 

Hem 1+1 dairelerin hızlı satılmasından yararlanmak isteyen hem de projesinde yer alan diğer konutların olumsuz etkilenmesini önlemek isteyen müteahhitlerin çözüm arayışı devam ediyor. Emlak üreticileri bundan sonra 1+1 daireler için ya ayrı projeler üretmesi bekleniyor ya da 1+1 dairelerin tümünün tek bir blokta toplanarak diğer dairelerden ayrılması gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz